ASK 29.05.2015.
Treći Nacrt akcionog plana za Poglavlje 23, koji je objavljen na internet prezentaciji Ministarstva pravde, zahteva odgovarajuće izmene u cilju obezbeđivanja delotvornog i efikasnog nadzora nad njegovim sprovođenjem.
Osnovno pitanje u vezi sa nadzorom Agencije nad sprovođenjem ovog dokumenta jeste da li će se nadzor odnositi isključivo na aktivnosti i u skladu sa tim vršiti isključivo na osnovu pokazatelja rezultata ili će se odnositi i na preporuke iz izveštaja o skriningu, čija se ispunjenost ocenjuje na osnovu formulisanih indikatora uticaja.
Komentare Agencije za borbu protiv korupcije na treći Nacrt akcionog plana za Poglavlje 23, potpoglavlje borba protiv korupcije možete pogledati ovde.