Рок за ванредно пријављивање имовине и прихода јавних функционера је до 15. маја 2025. године ○ AСК ○ Јавни функционер у року од 30 дана од дана ступања или престанка јавне функције подноси Aгенцији извештај о имовини и приходима ○ AСК ○ Јавни функционер у року од 8 дана од дана избора, постављења или именовања на другу јавну функцију дужан је да од Aгенције затражи сагласност ○ AСК ○ Дана 20. маја 2025. године Aгенција организује онлајн обуку о примени Закона о финансирању политичких активности
Савет Европе формирао је Групу држава за борбу против корупције (GRECO) 1999. године, са циљем да надзире примену Конвенција Савета Европе, односно усклађеност законодавстава земаља чланица са антикоруптивним стандардима Савета Европе.
Основна идеја постојања GRECO је да се кроз механизам заједничких евалуација и тзв. колегијалног притиска унапреди капацитет држава чланица за ефикаснију борбу против корупције, да се идентификују недостаци у националним законодавним решењима и убрзају неопходне измене.
Евалуација резултира препорукама државама чланицама усмереним на унапређење прописа, као и на институционалне и практичне реформе. Након тога следи поступак утврђивања усаглашености са циљем процене мера које су чланице предузеле како би препоруке и спровеле.
Поред тога, GRECO представља и платформу за размену добрих пракси у домену превенције и откривања корупције.
GRECO обухвата 50 држава чланица (48 држава Европе, Казахстан и СAД). Република Србија* је чланица GRECO од 1. априла 2003. године.
Извештаје о евалуацији и усклађености Републике Србије можете видети овде.